TurizmasTurizmas

Vilniaus Rotušė
2009 Spalio 7 d. Trečiadienis

Viduramžiais miesto gyvenimo centru laikyta Vilniaus Rotušė dabar labiau atlieka reprezentacinį, o ne svarbų politinį vaidmenį. Vis dėlto šią vietą gaubianti istorija ir turtinga miesto praeitis neabejotinai įtraukia Rotušę į privalomų aplankyti objektų Vilniuje sąrašą.

Istorikų žiniomis seniausias Rotušės pastatas Vilniuje stovėjo ten kur dabar. Pirmą kartą šaltiniuose tokio tipo pastatas paminėta dar XV-ame amžiuje. Rotušė pastatyta sekant gotikinį stilių, čia buvo įrengtas didelis miesto laikrodis.

Vilniaus miestui praradus savivaldą, Rotušė buvo apleista, vėliau čia įsikūrė teatras. Vėliau pastatas buvo keletą kartų rekonstruotas, o didžiausią įtaką dabartinei Vilniaus Rotušės išvaizdai turėjo garsusis Lietuvos architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius.

Dabar pastatas yra tapęs kompaktiška, dviaukšte, simetriškų proporcijų kultūrine vertybe. Rotušės viduje interjeras kontrastuoja su iš lauko sudaromu santūrių ir griežtų kontūrų įspūdžiu. Anksčiau miesto savivaldos centru buvusiame pastate dabar vyrauja jaukūs ir puošnūs vaizdai, įvairūs klasicistinio stiliaus papuošimai.

Nors pagrindinės savo funkcijos Vilniaus miesto Rotušė jau nebeatlieka, bet čia nuolat vyksta įvairaus pobūdžio renginiai. Organizuojamos fotografijos, tapybos ir kitų meno sričių parodos, diskusijos įvairiomis akademinio pasaulio temomis. Kartais, Lietuvoje įsibėgėjant rinkiminei karštligei, Rotušė atgauna savo politinį atspalvį, nes čia dažnai vyksta argumentų kova tarp valdžios siekiančių politikų. Šią vietą taip pat pamėgo ir Lietuvos aukštuomenė. Čia organizuojami įvairūs priėmimai, gimtadieniai, netgi vestuvės.

Integrali Vilniaus Rotušės dalis yra ir Rotušės aikštė. Čia dažnai vyksta įvairūs masiniai renginiai, koncertai, amatininkų mugės ir panašūs susibūrimai. Įvairių tarptautinių krepšinio varžybų metu čia susirenka gausybė fanų stebėti rungtynes per didžiulį ekraną, kuris įrengiamas netoli Rotušės aikštės fontano. Žiemos metu čia kviečiami visi čiuožimo ant ledo gerbėjai, nes Rotušės aikštėje įrengiama didelė čiuožykla, skamba muzika, veikia lauko kavinukės, kurios siūlo išgerti karštos arbatos ar kavos tiems, kurie sušalo. Rotušės aikštę supa įvairios garsių dizainerių parduotuvės, restoranai, barai, neužmiegantys iki pat ankstyvo ryto.

Taigi nors Vilniaus Rotušė jau nebėra Vilniaus politinio gyvenimo centras, tačiau šioje vietoje nuolat verda gyvenimas.  Čia mėgsta atsipūsti ir studentai, ir turistai, ir vyresnio amžiaus žmonės, o pastoviai vykstantys renginiai pralinksmina ne tik miestiečius, bet ir Vilniaus svečius.

Rašyti komentarą
Jūsų vardas

Komentaras
Kodas


Renginių kalendoriusRenginių kalendorius

P A T K Pe Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kontaktai:                                                 
info@vilniusbynight.lt
© Vilnius by Night 2009-2010

Reklamos klausimais:
reklama@vilniusbynight.lt