TurizmasTurizmas

Gedimino Bokštas
2009 Spalio 7 d. Trečiadienis

Sakoma, jog jeigu nesi pabuvojęs Gedimino pilies bokšte, nesi pabuvojęs Vilniuje. Iš tikrųjų, tai tikriausiai yra labiausiai turistų lankoma Lietuvos sostinės vieta. Iš Gedimino pilies bokšto atsiverianti panorama pribloškia savo didingumu, o visas Vilniaus senamiestis telpa ant delno.

Šis bokštas yra tai, kas simbolizuoja anksčiau čia stovėjusią Aukštutinę Vilniaus pilį. Pastaroji galutinai buvo sunaikinta pasibaigus Antrajam pasauliniam karui ir šiuo metu yra išlikęs tik vakarinis buvusios pilies bokštas.

Gedimino bokštas pavadintas Didžiojo Kunigaikščio, kuris pirmasis ir pastatė jau tik praeities puslapiuose egzistuojančią pilį. Dabartiniais laikais bokštas traukia tiek Vilniaus miesto svečius, tiek istorijos mylėtojus.

Šiuo metu Gedimino bokštas stovi ant to paties vardo kalno, netoli Vilniaus katedros. Statinio viršūnė nuo pat kalno apačios siekia beveik 50 metrų. Dėl šlaitų statumo, pilis dažnai būdavo neįveikiama ją puolusiems priešams, o šiais laikais — ir Gedimino bokštą norintiems aplankyti žmonėms. Dėl šios priežasties buvo įrengtas funikulierius, kuris užkelia lankytojus iki pat kalno viršūnės. Ten yra įrengta plati apžvalgos aikštelė, nuo kurios ir atsiveria puikūs Vilniaus vaizdai.

Be įspūdingo atsiveriančio reginio nuo Gedimino bokšto viršūnės, čia galima apžiūrėti ir įdomius eksponatus iš šimtmečių amžiaus istorijos. Bokšte yra eksponuojami įvairūs radiniai iš aplinkui esančių vietovių, senoviniai ginklai, Aukštutinės pilies liekanos ir kitos archeologinės vertybės, sudominsiančios ne tik profesionalų istoriką, bet ir kiekvieną čia apsilankiusį.

Su Gedimino bokštu yra susijusi ir Lietuvos vėliavos istorija. Dabartinė trispalvė valstybės vėliava pirmą kartą buvo iškelta ne kur kitur, o Gedimino pilies bokšte. Tai įvyko 1919 m. sausio 1 d. Dėl šios priežasties atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, Sausio 1-oji paskelbta Lietuvos vėliavos diena.

Taigi Gedimino pilies bokštas yra tarsi simbolinė lietuvių vienybės išraiška, svarbus istorinis ir moralinis paminklas, žavintis tiek estetiškai, tiek dvasiškai.

Gedimino bokštas atviras lankytojams nuo 10 iki 19 valandos gegužės-rugsėjo mėnesiais ir nuo 10 iki 17 valandos spalio-balandžio laikotarpiu (išskyrus pirmadienį). Bilieto kaina suaugusiems yra 4 litai, moksleiviams, studentams ir pensininkams — 2 litai.

Rašyti komentarą
Jūsų vardas

Komentaras
Kodas


Renginių kalendoriusRenginių kalendorius

P A T K Pe Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kontaktai:                                                 
info@vilniusbynight.lt
© Vilnius by Night 2009-2010

Reklamos klausimais:
reklama@vilniusbynight.lt