TurizmasTurizmas

Vilniaus Teatrai
2009 Spalio 7 d. Trečiadienis

Vilniaus miestas teatro gerbėjams turėtų palikti tikrai gerą įspūdį. Lietuvos sostinėje spektaklių pasirinkimas yra be galo platus, patenkinantis bet kurio meno gerbėjo poreikius. Pristatome keletą labiausiai lankomų teatrų Vilniuje.

Oskaro Koršunovo/Vilniaus miesto teatras. Prancūzijos meno ir literatūros ordino kavalierius, Šv. Kristoforo ir Auksinio Scenos Kryžiaus laimėtojas, Belgrado festivalio BITEF pagrindinio prizo savininkas. Tai tik keli iš daugybės apdovanojimų, kuriais gali dižiuotis garsiausias Lietuvos režisierius Oskaras Koršunovas.

1999 m. jis buvo vienas pagrindinių nepriklausomo Oskaro Koršunovo Teatro steigėjų. Režisierius subūrė jau daug metų kartu dirbančią komandą, kuri niekam neturi jokių įsipareigojimų. Tai leidžia veikti visiškai laisvai, kartais net šokiruojančiai. O. Koršunovo teatre galima pamatyti ir tradicinių, klasikinių spektaklių ir visiškai modernios dramaturgijos kūrinių. Vienas pagrindinių šio teatro kredo yra „Statyti klasiką kaip šiuolaikinę dramaturgiją, o šiuolaikinę dramaturgiją – kaip klasiką.”

„Meistras ir Margarita“, „Hamletas“, „Shopping and f***ing“, „Ugnies veidas“ — net sunku išvardinti visus puikius spektaklius, kurie nuolat būna O.Koršunovo teatro repertuare. Režisierius juos rodo ne tik Vilniuje, bet ir Prancūzijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje. Garsiajame Avinjono festivalyje O.Koršunovo teatras lankėsi net keturis kartus.

Tikriausiai to pakanka, jog apsilankymą šiame teatre būtų galimą įrašyti į „privalomų pamatyti dalykų Vilniuje“ sąrašą. O.Koršunovas gali sužavėti, gali sukelti pyktį, gali šokiruoti. Tačiau abejingų jis nepalieka.

Teatro adresas: Ašmenos g. 8, Vilnius. Interneto puslapis: www.okt.lt. Bilietus į Oskaro Koršunovo teatro spektaklius galima įsigyti visose „Tiketa“ kasose.

Valstybinis Vilniaus Mažasis Teatras. Anglų spauda Vilniaus Mažojo teatro trupę yra pavadinusi „viena geriausių pasaulyje“. Ir iš tikrųjų, pirmiausia ji išgarsėjo ne Lietuvoje, o užsienyje. Su tokiais spektakliais kaip „Madagaskaras“, „Belaukiant Godo“, „Trys seserys“ ir kitais pagrindinio teatro režisieriaus ir įkvėpėjo Rimo Tumino komanda apsilankė daugybėje valstybių — nuo Meksikos iki Pietų Korėjos. Tik po kurio laiko Mažasis teatras buvo be galo pamėgtas ir Vilniaus mieste.

Šiuo metu šis teatras yra įsikūrės pačioje miesto širdyje – Gedimino prospekte. Vos atsidūrus salėje galima suprasti, kodėl trupė pasivadino Mažuoju teatru. Jauki kamerinė aplinka ir nedidelis vietų skaičius jaučia pasijusti be galo artimu, tiesioginiu spektaklio dalyviu.

Vargu ar tai yra atsitiktinumas. Mažojo Teatro atstovai teigia, jog pagrindinė jų misija yra „užmegzti ryšį su kiekvienu, atėjusiu į šio teatro spektaklius, kalbėti visiems suprantama ir kartu – aukščiausio meninio lygio kalba.”. Tad visi čia yra laukiami — tiek studentai, tiek verslininkai, tiek menininkai. Apsilankymas Mažajame Teatre visada suteikia daug malonių įspūdžių, leidžia pajusti Vilniaus miesto dvasią ir prisiliesti prie jos.

1999 m. Mažasis teatras buvo apdovanotas Vilniaus Šv. Kristoforo statutėle už nuopelnus miestui. Tai labai garbingas apdovanojimas, kurio Rimo Tumino auklėtiniai nusipelnė su kaupu. Pats režisierius yra Rusijos Federacijos valstybinės premijos laureatas už indėlį į Rusijos Federacijos literatūrą ir meną, taip pat buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi už indėlį į tautinę kultūrą.

Teatro adresas: Gedimino pr. 22, Vilnius. Interneto puslapis: www.vmt.lt. Bilietus į Vilniaus Mažojo teatro spektaklius galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ ir pačio teatro kasose.

Lietuvos Nacionalinis Dramos Teatras. Lyginant mastelius, Lietuvos Nacionalinis Dramos Teatras yra tikra priešingybė Mažajam Teatrui. Tai tikra scenos klasika — didžiulė ir erdvi žiūrovų salė, aukštos lubos, tradicinė aplinka. Senojo sukirpimo teatro mėgėjams šis teatras yra tikra oazė.

Lietuvos Nacionalinis Dramos teatras — pats seniausias Vilniuje. Šį rudenį bus pradėtas rodyti jau 70-asis sezonas. Todėl nenuostabu, jog teatre tvyranti atmosfera tiesiog persmelkta per tokį laikotarpį sukauptos patirties. Trys teatro mūzos virš įėjimo į teatrą visada padeda įsijausti į tuoj beprasidėsiantį spektaklį, o didelės erdvės teatro viduje byloja apie tradiciją ir pagarbą menui.

Nepaisant to, jog šis teatras yra be galo brandus, viena pagrindinių jo užduočių — suteikti laisvę tiek patyrusiems, tiek pradedantiems režisieriams. Dažniausiai čia sublizga naujos Lietuvos teatro žvaigždės, čia prasideda jų karjera. Lietuvos Nacionalinis Dramos teatras dažnai tampa tramplinu į šlovę didiesiems Lietuvos aktoriams ir režisieriams.

Dėl šios priežasties verta apsilankyti tiek tradiciniuose („Žaldokynė“, „Stepančikovo dvaras“, „Faustas“), tiek moderniuose („Dienos ir Dainos“, „Išnykti ir kai bus balta“) spektakliuose. Teatras yra be galo universalus, jame yra ką pažiūrėti tiek dramos, tiek tragedijos, tiek komedijos gerbėjams. Tradicijos ir jaunatviškumo derinys suteikia Lietuvos Nacionaliniam Dramos teatrui savitumo ir unikalumo.

Teatro adresas: Gedimino pr. 4, Vilnius. Interneto puslapis: www.teatras.lt. Bilietus į Lietuvos Nacionalinio Dramos teatro spektaklius galima įsigyti teatro patalpose esančiose kasose.

 

Rašyti komentarą
Jūsų vardas

Komentaras
Kodas


Renginių kalendoriusRenginių kalendorius

P A T K Pe Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kontaktai:                                                 
info@vilniusbynight.lt
© Vilnius by Night 2009-2010

Reklamos klausimais:
reklama@vilniusbynight.lt