KavinėsKavinės

"Super Kebabai"
Verkių g. 50; Gedimino pr. 60
Telefonai: Verkių g. Tel. 8-630-66000 Gedimino pr. Tel. 8-630-00009
El. paštas:
Nuotraukos
Darbo laikas
Verkių g. - visą parą
Gedimino pr. - 10-22val.
Interneto svetainė
http://www.superkebabai.lt

SUPERKEBABAI – tai kebabai, kurie nepatiko tik vieninteliam žmogui. Jis buvo detektyvas Šerlokas Holmsas. Taip nutiko, nes jam bevalgant SUPERKEBABĄ nereikėjo pradėti, jo taip mėgstamo naujo tyrimo, su iškilusiais klausimais: o kodėl čia tiek mažai pigios kiaulienos, tiek daug kopūstų, o man vistiek skanu? Šerlokas, atsikandęs traškaus SUPERKEBABO, iškart suprato, kad visi atsakymai pateikti tiesiai priešais jį. Apskrudusios mėsytės jis išvydo 2-3 kartus daugiau nei kituose kebabuose, viduje nerado jokių kopūstų tik gaivias kinietiškas salotas, su gausybe darže priskintų pomidorų, agurkų bei raugintų agurkėlių, o viskas buvo padengta padažu, gardintu naturaliai spaustais česnakais. Ir ką gi jam čia, DETEKTYVUI, veikti jeigu atsikandęs SUPERKEBABO skonio paslaptį supranta net ir vaikas?
- Ne, - tarė Šerlokas Holmsas ir nuėjo tyrinėti kitų kebabų, kur jau buvo išnarpliojęs daugybę bylų apie rastus glutomatus E621* (tam, kad sustiprintų pigios ir negausios kiaulienos skonį), ksantano gumą* (naudojama, kad padažas būtų tirštenis), česnakų skonio imitacijos kapsules* (kad suteiktų pseudočesnakinį skonį) ir daug kitų į itin slaptus JUODUOSIUS* segtuvus įsegtų bylų, kurių net nesinori paminėti...
* Skonio ir aromato stipriklis - mononatrio glutamatas (E621) - buvo išrastas japonų mokslininko ir pavadintas “ketvirtuoju skoniu”. Laboratorijose farmacininkai naudoja E621 su eksperimentiniais gyvūnais, tam, kad šie kuo greičiau nutuktų ir susirgtų diabetu tyrimo tikslams, tuo pačiu sukeldamas stiprų nepageidaujama pašalinį poveikį smegenims, kepenims bei inkstams. E621 šiais laikais tapo pigiu, maisto pramonėje naudojamu chemikalu, kuris stimuliuodamas smegenų centrus sukelia alkio, troškulio ar neapsakomo skanumo pojūčius. Tad jeigu esate ragavę kebabų kur ‘nulis’ mėsos, vien tik kopūstai, o skonis tikrai neblogas - pasiklauskite Šerloko ar tas kebabas buvo ištirtas...
* Padažus tirštinanti Ksantano guma (E415). Beveik natūralus chemikalas, tačiau, tam tikrais atvejais, sukeliantis baisias alergines reakcijas.
* Česnakiniai aromatizatoriai padažams būna naudojami, nes yra tris – keturis kartus pigesni už natūralius česnakus bei sumažinantys kulinarės laiko sąnaudas (nereikia česnakų lukštenti, spausti).
* Juodų segtuvų su kebabinių sąrašais turbūt reikėtų ieškoti ne pas Šerloką, o pas higienos inspektorių...
SUPERKEBABUOSE Jūs nerasite E621, nes mūsų produkte ir taip gausu apskrudusios jautienos ar vištienos, šviežių daržovių bei gardaus padažo, todėl chemikalai mums paprasčiausiai nereikalingi. SUPERKEBABUOSE nenaudojame Ksantano gumos padažams, nes mūsų padažų sudėtyje nėra pigaus kefyro, kurį reikėtų tirštinti. SUPERKEBABUOSE mes naudojame tik natūralų česnaką, dar labiau pabrėžiantį išskirtinį SUPERKEBABŲ skonį. SUPERKEBABŲ kepėjos yra tvarkingos, firminėmis uniformomis pasipuošusios, studentės, kruopščiai plaunančios daržoves, su meile lankstančios SUPERKEBABUS ir griežtai besilaikančios visų sanitarinių reikalavimų.
SUPERKEBABAI – ko gero kokybiškiausi kebabai mieste...

Nuolaidos: su "Vilnius by Night" nuolaidų kortele 15 proc. nuolaida graikiškoms ir cezario salotoms.


Rašyti komentarą
Jūsų vardas

Komentaras
Kodas


Renginių kalendoriusRenginių kalendorius

P A T K Pe Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kontaktai:                                                 
info@vilniusbynight.lt
© Vilnius by Night 2009-2010

Reklamos klausimais:
reklama@vilniusbynight.lt